Strona główna » Tkaniny trudnopalne
Nowości
Kontakt
 • F.H.U Do-ART
  Zbigniew Podobiński
  ul. Spokojna 6
  33-100 Tarnów

 • E-mail:info@wystrojwnetrz.net
 • Telefon+48 883 660 994
Producenci
Systemy płatności
 • PayU
 • iMoje
Zmiana języka
PolskiAngielski

Tkaniny trudnopalne

Stylowa dekoracja to jedno. Ale bezpieczeństwo i pewność, że dokonujesz właściwego wyboru, to równie istotna kwestia. Właśnie dlatego w naszym asortymencie znajdują się tkaniny trudnopalne, które wykorzystujemy do produkcji naszych zasłon oraz firan. Rozwiązanie tego typu sprawdzi się nie tylko w domu. To wyjście, które przekona właścicieli hoteli, restauracji, kawiarni i innych obiektów użyteczności publicznej – a zatem miejsc, w których zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa jest niezwykle istotne.

Z tkanin trudnopalnych produkujemy zarówno firany, jak i zasłony, korzystając z szerokiej palety wzorów oraz kolorów. Wystarczy ustalić z nami szczegóły, aby stworzyć eleganckie dekoracje okienne na zamówienie, odporne na działanie czynników zewnętrznych, zwłaszcza wysokich temperatur.

 

Zastosowanie

 

Choć może nie uświadamiamy sobie tego, tkaniny trudnopalne spotykamy na co dzień, na przykład podczas seansu w kinie czy obiadu w restauracji. Ich stosowanie jest normowane przepisami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej. Każdy właściciel budynku użyteczności publicznej powinien się w nie zaopatrzyć i wiedzieć, jak działają.

 

Dlaczego się je stosuje i na czym to polega?

 

Tkaniny trudnopalne zostały stworzone z myślą ograniczenia niebezpieczeństwa w trakcie pożaru, ponieważ – jak sama nazwa wskazuje – nie zajmują się ogniem tak łatwo, jak tradycyjne materiały. Sekret ich działania polega na tym, że zamiast podsycać sobą ogień, po prostu topią się i ograniczają tym samym dalsze rozprzestrzenianie się pożaru. Daje to większe szanse na ugaszenie go. Dodatkowo nie wydzielają one szkodliwych oparów i lotnych substancji. Wykonane są najczęściej z bawełny, która ma na przykład domieszkę poliestru. Zaimpregnowanie materiału dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa ich użytkowania.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Producent
Tylko nowości
Tylko promocje